Sanal Market

Canbalaban.net web sitemiz aracılığıyla kendi ürettiğimiz doğal ürünleri satmak için, sanal market düzenimizi kurmuş bulunuyoruz. Migros sanal market gibi büyük işletmelerin yer aldığı üçüncü taraf satıcıların iş yapabileceği yerler olan e-ticaret sitelerinin aksine, Can Balaban Yöresel Ürünler olarak üreticiden tüketiciye satış yapmayı hedefledik. 

Temel gıda konusunda BİM, A101, ŞOK, Metro Market, Migros online alışveriş yerlerinin popüler örnekleridir. Marketler zinciri olarak da bilinen bu firmalar, bireysel veya büyük ölçekli mal üreticilerini veya bunların arasındaki aracılık hizmetini içerebilir.

Migros Sanal Market gibi Siteler Nasıl Çalışır?

Geleneksel e-ticaret web sitelerinden farklı olarak, Migros Sanal Market gibi siteler envanterleri, lojistiği, görüntüleri, ürün açıklamalarını ve fiyatlandırmayı muhafaza etme faaliyetlerini çok iyi koordine eder. Online alışveriş için birden fazla operasyonel modelleri vardır.  Hepsiburada, N11, Trendyol, Çiçeksepeti gibi sitelerin kullandığı yöntem, pazar yerlerinin satıcıların mallarını ilgili alıcılara bağlamaları için bir yol sağlamayı içerir.
Pazar yerleri, satıcıların mallarını görüntüler, siparişleri ve ödemeleri toplar, siparişleri satıcılara iletir, teslimatları takip eder ve bir ücret düşüldükten sonra satıcılara ödeme yapar.

İnternetten ürün satan birçok satıcı kendi web sitelerinde de satış yapar, ancak dijital pazarlar genellikle bireysel iş sitelerinin sağlayabileceğinden daha yüksek trafikten yararlanır. Bazı küçük işletmeler için alışveriş sitelerinde listeleme, bireysel ürünleri ve genel markayı tanıtmanın bir yoludur .

Küçük işletmeler için, dijital pazarlarda satış, özel bir web sitesine, barındırmaya, teknolojiye, ödeme ağ geçidine, muhasebe yazılımına ve çevrimiçi satış için diğer gereksinimlere sahip olma gerekliliğini ortadan kaldırabilir.

BİM, A101, ŞOK, Metro Market, Migros online alışveriş sitelerinin sistemi diğerlerinden farklıdır.

Sanal Market Sisteminin Avantajları

Sanal market sisteminde satış yapmak her işletme için en iyi karar değildir, ancak bunu bazıları için iyi bir seçenek haline getiren avantajları vardır, örneğin:

  • Zaman ve kaynaklar, kendi online mağazanızı tasarlamak ve sürdürmek yerine ürünlere odaklanabilir. 
  • Bu tür pazarların mobil uygulamaları vardır, bu da müşterilerin erişimlerini genişletir ve uygulama tasarlama konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.
  • Ürünlerinizin ve bir bütün olarak işletmenizin görünürlüğü, yüksek trafiğin önüne yerleştirildiğinde iyileşebilir. Bu görünürlük, müşterileri kendi web sitenize veya kendi fiziksel mekanınıza çekmeye yardımcı olabilir.
  • Küçük işletmeler, malları tanıtmak ve satmak için dijital bir pazaryeri kullanarak nispeten düşük başlangıç ​​maliyetleriyle işe başlayabilir.

Dezavantajlar

  • Bu tür online alışveriş sitelerinde çok çeşitli ürün gamı olduğundan, kendi ürünleriniz boğulabilir.
  • Bu sitelerde ürün satmak size bazı maliyet yükü getirir. 
  • Sanal market yerlerinin neyi nasıl listelenebileceği konusunda kendi katı kuralları vardır. Bu konuda zorluk yaşayabilirsiniz.
  • Migros sanal market  gibi tek elden satış yapan sitelerde sistem yukarıda saydıklarımızdan farklılık gösterir.